ODDZIAŁ VI SKRZATY

 Godziny pracy oddziału w roku szkolnym 2023/2024: 6:00-16:30

Wychowawcy: mgr Anna Baran, mgr Dominika Kmiotek

j.angielski: lic Anna Bigaj (środa, piątek 9:00-9:30) 

religia:ks. Mateusz Stanek (poniedziałek 13:30-14:00, piątek 8:00-8:30)

 


Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób.

To święto daje naszym ukochanym dziadziusiom wiele ciepła, radości i miłości. Wtedy właśnie wnuczęta mogą okazać swoją wdzięczność i szacunek -  w naszej grupie spotaknie z tej okazji odbyło się 18. stycznia. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny by uczcić to wyjątkowe święto. Laurka, piosenka, wierszyk czy własnoręcznie wykonany upominek dany od serca to prezenty, które Babcie i Dziadkowie cenią sobie najbardziej.

 

 


Karnawał to czas dobrej zabawy, tańca i radości, także dla najmłodszych. Kolorowe przebrania, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 17. stycznia podczas balu karnawałowego.

Wszyscy uczestnicy balu z dumą prezentowaliswoje przepiękne stroje. Wiele atrakcji czekało tego dnia na przedszkolaki, były to m.in.: odwiedziny ulubionych dziecięcych superbohaterów: Batmana i Spider-Mana, a także udział w wielu wesołych zabawach i ciekawych konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach dzieci malował się uśmiech, który nie znikał, pomimo chwilowego zmęczenia. Nie lada przeżyciem, była również możliwość pozowania na ruchomej platformie w Fotobudce 360 stopni, która w efektowny sposób rejestrowała taniec i dobrą zabawę przedszkolaków. Aktywności taneczne z tym nowoczesnym urządzeniem okazały się strzałem w dziesiątkę, wywołały wiele uśmiechu i radości wśród dzieci. Bardzo dziękujemy firmie Sunset Event za możliwość udostępnienia Fotobudki 360 stopni na nasz bal. Cała impreza była świetną okazją do zintegrowania dzieci i pozostawiła wiele niesamowitych wrażeń. Następntaka okazja już za rok!

 

 

 


 

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Jest to również okazja do przedświątecznego spotkania - dlatego 18. grudnia zaprosiliśmy Rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami.

 Dzieci przygotowały krótki, ale bardzo odświętny program artystyczny.

Wszyscy na koniec zgodnie życzyli sobie 

RADOSNYCH ŚWIĄT!!!

 

 

 


14. grudnia w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty malowania bombek choinkowych.

Na samym początku dzieci zapoznały się z procesem powstawania szklanych ozdób oraz metodami ich dekorowania. Następnie same otrzymały możliwość ozdobienia bańki w wybrany przez siebie sposób. Na stolikach pojawiły się farby we wszystkich kolorach, a także mieniący się świątecznym blaskiem brokat. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości, a stworzone bombki z pewnością będą wyjątkową ozdobą domowej choinki. 

 

 


 

Nasze przedszkolaki 8 grudnia uczestniczyły w spotkaniu z Górnikiem pracującym w Z.G. Sobieski w Jaworznie.

 Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska jak wygląda  mundur galowy. Z wielkim zaciekawieniem liczyły guziki przyszyte do niego.
 Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana –  czako. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę  na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni.  Przedszkolaki dowiedziały się, że górnicy witają się i żegnają słowami- „Szczęść Boże”. W trakcie spotkania dzieci zadawały górnikowi wiele pytań, na które gość chętnie odpowiadał. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały Panu górnikowi za miłe i ciekawe spotkanie. 

 


 

Siedzę cichuteńko
patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
chyba już go widzę!
chyba już go słyszę, zabrzęczały
jego sanek dzwonki
Dzyń. Dzyń. Dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń. Dzyń, Dzyń
przynieś nam prezenty

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - święty Mikołaj!

Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. A następnie udaliśmy się na spotkanie z miłym gościem. Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

 


W piątek 24 listopada do naszego przedszkola zawitał ciekawy gość – Dinuś. Razem z uroczą Panią z Akademii Zdrowego Uśmiechu przebadał ząbki naszych przedszkolaków. Dzieci uczyły się co jest zdrowe, a co nie dla naszych zębów. Dinuś pokazał jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o higienę jamy ustnej.
Dziękujemy za miłą wizytę oraz dużą dawkę nowych wiadomości.
Edukacja i zabawa to podstawa! 

 


14.11.2023r odbyły się w przedszkolu warsztaty "Energii odnawialnej".

Podczas warsztatów Skrzaty poznały między innymi różne rodzaje i znaczenie odnawialnych źródeł energii, jak również nieodnawialnych, mogły samodzielnie eksperymetować z użyciem światła, wiatru itp. Na koniec została wykonana sesja zdjęciowa pt.: "Mali badacze". Dla naszych przedszkolaków były to bardzo wartościowe i pouczające warsztaty. 

 

 


Dzień 10 listopada o godzinie 11:11 był dla naszej społeczności przedszkolnej dniem bardzo szczególnym, bowiem mogliśmy z innymi dziećmi ze szkół i przedszkoli w Polsce i na świecie włączyć się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości śpiewając hymn Polski w swoich placówkach.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Przyjmując postawę „na baczność” odśpiewały o godzinie 11:11 hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Postawą swoją wyraziły szacunek dla żołnierzy poległych o wolność kraju. Na buziach młodszych dzieci również malowała się radość. Dumnie prezentowały biało czerwone kotyliony, układały z puzzli godło Polski, malowały flagi. Była to dla dzieci pierwsza lekcja patriotyzmu.

 

 


30.10.2023r udaliśmy się na spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji z Wrocławia.

Wyjazd był okazją do przypomnienia sobie znanych  wierszy Jana Brzechwy takich jak : „ Leń”, „Skarżypyta”, „ Samochwała”, „ Atrament”, „ Globus”, „ Znaki przestankowe”. Dzięki wizycie w cudownej krainie zwanej „ Brzechwolandią”, dzieci miały możliwość przenieść się w świat radości i marzeń. Postacie  z wierszy przypomniały też naszym dzieciom o właściwym zachowaniuw domu, czy na podwórku.


  Z okazji Światowego Dnia Poczty Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego.

Dzieci zapoznały się z instytucją poczty, pracą listonosza i osób tam pracujących. Przedszkolaki poznały jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia oraz zapoznały się z ich funkcją. Przybliżono dzieciom także wiedzę na temat zakresu usług pocztowych. Dowiedziały się, jakie zadania w naszym życiu spełnia ten urząd oraz jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. 

Na koniec własnoręcznie ozdobiły kartkę pocztową, którą zaadresowaliśmy i wysłaliśmy pod swoje adresy zamieszkania. Wszystkie dzieci z ciekawością będą teraz wypatrywać listonosza, który przyniesie do nich własną "pocztówkę". Dziękujemy za zaproszenie i możliwość zobaczenia Urzędu Pocztowego 1 w Jaworznie.

 


Zajęcia z trenerami Klubu Sportowego Victoria Jaworzno

 Dnia 26.09 dzieci miały okazję wziąźć udział w profesjonalnym treningu, który sprawił przedszkolakom mnóstwo radości.

Przedszkolaki mogły wykazać się zwinnością i sprytem, a przy okazji poprawiły swoją kondycję ruchową.

Spotkanie dostarczyło dzieciom dużo pozytywnej energii. 

 


 

Dzień Przedszkolaka 

20 września przypada Dzień Przedszkolaka. W świętowaniu obchodów tego dnia biorą udział przedszkola z całej Polski. Nasze przedszkolaki również uroczyście obchodziły to świeto i w tym dniu na dzieci czekało mnóstwo gier i zabaw. Dodatkową atrakcją było wyświetlenie bajki dzieciom na dużym ekranie - można było się poczuć jak na seansie w kinie - zajadając pyszny popcorn. Dodatkowo w grupie VI panie wszystkim  przedszkolakom przypomniały o tak ważnych w życiu człowieka - prawach dziecka oraz o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania.

Każdy przedszkolak otrzymał miły prezent - niespodziankę - medal okolicznościowy. No i oczywiście uśmiech na twarzy!

 
GRUPA VI SKRZATY WITA W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Pliki do pobrania

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie