ODDZIAŁ V CZARNE JAGÓDKI

Religia    -      poniedziałek, czwartek 14.30 - 15.00

Angielski lic. Anna Bigaj -  środa, piątek  9.00 - 9.30

Witamy w roku szkolnym 2021/22

"W naszym przedszkolu, na nowo, moc przygód się otwiera

i wszystkie dzieci w podróż zabiera.

Teraz codziennie w naszej krainie nic ciekawego nas nie ominie.

Będziemy sie uczyć, śpiewać, czytać, malować, bawić się, tańczyć, z klocków budować.

Dlatego my- Czarne Jagódki-niczego się nie boimy i przed naszymi paniami stoimy.

Niech nas zabiorą w tę podróż niezwykłą, a rok w przedszkolu, mamy nadzieję,

nie minie zbyt szybko"

W teatrze

1 marca dzieci z naszego przedszkola, w tym nasza grupa, miały wyjazd do Młodzieżowego Domu Kultury im. Jaworzniaków na spektakl Teatru Profilaktycznego Alert pod tytułem ,,Karolcia"

Witamy wiosnę!

21 marca dzieci z naszego przedszkola ,w tym nasza grupa, z radością przywitały wiosnę w pierwszym jej dniu. Pogoda, jak na ten dzień, była piękna , słoneczna. Dzieci uśmiechnięte i wesołe w barwnym korowodzie,  przeszły  wyznaczoną trasę pochodu wzbudzając u mieszkańców Jaworzna pozytywne emocje.

W karnawale super bale!

31 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Dzieci w kolorowych, pięknych strojach poddały się tanecznej muzyce i tańczyły z ochotą i radością. Uczestniczyły również w organizowanych zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Było wspaniale!

Wizyta u dentysty

26 stycznia nasza grupa odwiedziła zaprzyjaźniony gabinet stomatologiczny ,,Matuszczyk,,. Wszystkie dzieci miały zrobiony przegląd zębów. Okazało się, że widok fotela dentystycznego, przyrządów dentystycznych i całego gabinetu nie był dla dzieci taki straszny, tymbardziej, że miła pani dentystka potrafiła zająć się dziećmi w sposób sympatyczny i z humorem. Dziękujemy!

Spotkanie z policjantami

7 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Miejskiej w Jaworznie, którzy przyszli z maskotką policji- Sznupkiem. Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa na placach zabaw, w drodze do przedszkola, podczas przechodzenia przez ulicę, omówili zasady obrony przed agresywnym psem. Dziękujemy

Oczekiwany Gość

,, 6 grudnia, jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty"

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo długo oczekiwany gość. Mógł to być tylko św. Mikołaj. Dzieci z wielką radością przywitały wspaniałego gościa śpiewając Mu piosenki i recytując wiersze. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy, do zobaczenia za rok!

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z grupy ,,Smerfy" podczas swojego występu śpiewały piosenki, recytowały wiersze patriotyczne i tańczyły. W tym dniu również wszystkie dzieci i cały personel przedszkola wzięli udział w akcji ,,Szkoła, przedszkole do hymnu".  Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy przyłączając się do wszystkich szkół i przedszkoli w całej Polsce. W ten sposób uczciliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pamiętamy!

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji ,,Szkoła pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.  Akcja ta ma na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. Nasza grupa zapaliła symboliczny znicz na

grobie Nieznanego Żołnierza

22.10. 2021r.

Lokomotywa

Dzieci z naszego przedszkola, w tym grupa Czarne Jagódki, miały okazję obejrzeć spektakl w Młodzieżowym Domu Kultury, w wykonaniu aktorów

z Wrocławia pt. ,,Lokomotywa". Była to wspaniała podróż po niezapomnianych wierszach Juliana Tuwima. Przewodnikiem po tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor,

który wraz z kilkoma pasażerami odkrywał przed dziećmi skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.

19.10. 2021r.

Kapela góralska

Nasze przedszkole odwiedziła Kapela góralska ze Szczyrku. Artyści przedstawili występ w trakcie którego zaprezentowano stroje góralskie, muzykę i śpiew ludowy, oraz

charakterystyczne dla zespołów muzyki góralskiej instrumenty. Kapela zainspirowała dzieci do tańca i wspólnego śpiewania piosenek góralskich.

Przygody Okruszka

Przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu o Okruszku i  śledziły z zapartym tchem zmagania głównego bohatera.

Dzieci bawiły się przy skocznych piosenkach i  tańcach, i pomagały Okruszkowi i Biedronce w trakcie ich zmagań, które miały na celu odzyskać magiczny orzeszek.

Wszystko skończyło się, jak to w bajkach bywa - szczęśliwie. Było bardzo wesoło.Śmiech

DZIECIAKI MLECZAKI

Nasze przedszkole bierze udział w corocznej akcji ,, Dzieciaki Mleczaki''.  Jest to akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzieciaki mleczaki

10 października 2021