ODDZIAŁ V MOTYLKI

Godziny pracy oddziału w roku szkolnym 2023/2024:  8:00 - 15:30

Wychowawcy: mgr Karolina Łyp, mgr Anna Kisielewska

Grupa Motylki to grupa 4,5 latków. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z radością. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy wiele form aktywności: językową, społeczną, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Lubimy kolorować, malować, lepić z plasteliny; chętnie uczymy się nowych piosenek i wierszy. Codziennie słuchamy bajek i opowiadań oraz różnorodnej muzyki. Często wychodzimy na spacery oraz na plac zabaw.

Wirujące farby

W naszym przedszkolu odbyły się interesujące warsztaty plastyczne, prowadzone przez pana Adama. Była to zabawa połączona z nauką. W trakcie tego spotkania dzieci przekonały się, co się stanie, jeśli zmieszamy farby w różnych kolorach. Przedszkolaki odkryły także, co to za siła, która ciągnie wszystko w dół i dlaczego można spaść z karuzeli, czyli co to jest grawitacja i siła odśrodkowa. Na koniec każdy własnoręcznie wykonał niepowtarzalny obraz.

Cała Polska czyta Dzieciom

W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom '', w której już kolejny rok bierze udział nasze przedszkole, w miesiącu marcu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie odbyło się czytanie dzieciom ulubionych książek. Celem akcji jest kształtowanie nawyku czytania i zrozumienia, jak wielką mądrość można odnaleźć w książce.

Pierwszy Dzień Wiosny

Barwny korowód przedszkolaków śpiewających wiosenne piosenki przeszedł ulicami osiedla, by przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym śpiewem piosenki "Siadaj Zimo na sanki i uciekaj już" próbowały wystraszyć zimę.  Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana głośnym okrzykiem „Marzanno , Marzanno ty zimowa panno, zimę żegnamy, wiosnę witamy”. Wierzymy, że dzięki temu wiosna zagości u nas na dobre.

Wizyta Straży Miejskiej

W poniedziałek 11 marca  w naszym  przedszkolu gościliśmy pracowników Straży Miejskiej w Jaworznie. Podczas spotkania  dzieci zapoznały się z pracą strażnika miejskiego oraz oglądały elementy umundurowania. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości bezpieczeństwa na drodze oraz funkcji sygnalizacji świetlnej. Strażnicy miejscy podejmując zadania edukacyjne ku bezpieczeństwu dziecka, zapoznali nasze przedszkolaki ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, próbowali wzbudzić w nich czujność w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń na drodze z i do przedszkola.

Zajęcia o segregacji

21 lutego odbyły się zajęcia z pracownikami MZNK w Jaworznie. Dzieci zgadywały jak długo rozkładają się różne odpady, mówiły do jakich pojemników trzeba je wrzucać, słuchały o drwalach uczących segregować śmieci i kolorowały własne plecaczki.