ODDZIAŁ VI BIEDRONECZKI

WITAMY BARDZO SERDECZNIE W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

ODDZIAŁ PRACUJE W GODZ OD 06.00 - 16.30

GRUPA BIEDRONECZKI LICZY 18 PRZEDSZKOLACZKÓW, A SĄ TO:

PATRYCJA, NIKOLA, URSZULA, ZUZANNA, FRANCISZEK, RAFAŁ, OLIWIA,

PIOTR, ZUZANNA, ALEKSANDRA, MILENA

OLIWIER, ZUZANNA, FABIAN, KUBA, FILIP, POLA, HANNA.

BARDZO LUBIMY RAZEM SIĘ BAWIĆ I SPĘDZAĆ WESOŁO CZAS.

W NASZEJ GRUPIE PRACUJĄ PANIE: mgr RENATA KULA, mgr MAGDALENA STAWARZ ORAZ PANI KATARZYNA SZYSZKA.

DO TEJ PORY W MIESIĄCY WRZEŚNIU OBCHODZILIŚMY JUŻ: DZIEŃ  KROPKI, DZIEŃ TURYSTY, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, A TAKŻE UCZESTNICZYLIŚMY W TEATRZYKU NA TERENIE NASZEGO PRZEDSZKOLA.

Dzieci z gr VI chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw   jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie.   Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

Realizowane projekty

Grupa Biedroneczki bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na ty”

oraz realizujemy autorski program edukacyjny "Podróż po Polsce"

25 października 2021

Nauka Zdalna.

25.01.2022 (wtorek) – Zimą dbamy o zdrowie.

1. Poznajemy sporty zimowe - Film edukacyjny dla dzieci

2. Krótka gimnastyka przy muzyce:

26.01.2022 (środa) – Ubranie dla aktywnych.

1. „Czapka na uszy” – posłuchaj piosenki Zuzki Wiruski

2. „Zimowe ubrania” - spróbuj rozwiązać poniższe zagadki czytane przez rodzica , następnie powiedz rodzicowi na jakie części ciała je zakładamy. Powodzenia!

• Miewa daszek z przodu, chociaż to nie domek. Chroni przed słońcem i chłodem włożona na głowę. (czapka)
  • Na szyję włożony, na drutach zrobiony. Chroni przed grypą, a także przed chrypą. (szalik)
  •  W czasie mroźnej zimy ręce wam chronimy. (rękawiczki)
  •  Małe, średnie i duże, lubią piesze podróże. Chronią moje stopy w mroźne dni lub słoty. (buty)

3. Praca plastyczna ,,Zimowe rękawiczki”

Do wykonania pracy potrzebujemy:

• białą kartkę A4,
  •  kolorowy papier
  • elementy ozdobne,
  •  piankę brokatową lub dowolny ozdobny papier,
  •  tasiemkę,
  •  klej,
  •  nożyczki.

Obrysuj z pomocą rodzica swoją rączkę prawą i lewą (szablon gotowy), wytnij i ozdób.

Możesz również ozdobić według własnego pomysłu.

Miłej zabawy Uśmiech!

25 stycznia 2022

#SzkołaPamięta

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Akcja ta ma na celu upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

Dzieciaki Mleczaki

Nasza grupa wzięła udział w projekcie

edukacyjno – informacyjnym „Dzieciaki Mleczaki” na temat mleka i jego przetworów.

Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat.

Występ Kapeli Góralskiej

Dnia 18 października w naszym przedszkolu zjawili się wyjątkowi goście- GÓRALSKA KAPELA ZE SZCZYRKU.  Dzieci poznały tradycyjne góralskie przyśpiewki, nauczyły się kilku słów w gwarze góralskiej, a przede wszystkim pośpiewały i potańczyły, że HEJ!!!!