ODDZIAŁ II JEŻYKI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

ODDZIAŁ II JEŻYKI

wychowawcy: 

mgr Sylwia Westenholc 

mgr Anna Kisielewska

 

 

godziny pracy oddziału: 7:30 - 15:30  

język angielski: środa, piątek 10.45 - 11.15

 

Grupa Jeżyki to grupa 4,5 latków. Dzieci uczą się zasad wpółżycia w grupie, doskonalenia samodzielności oraz kształtowania codziennych nawyków higienicznych. Każdy dzień to dla nich nowe wyzwania i doświadczenia. Jeżyki chętnie wykonuja prace plastyczne z zestawieniem róznych technik. Ogrom radości sprawiają im zabawy ruchowe w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz uczą się samodzielności jak również współdziałania, dokonywania wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis. 

Artykuły

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a - 22 stycznia - Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z naszej grupy przygotowały specjalny dla nich program artystyczny:  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud i oddanie. Każdy wnuczek i wnuczka własnoręcznie wykonały również dla swoich ukochanych dziadków upominki.  

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

 

16 stycznia 2023

bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 11.01.2023r w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna .  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

 

 

16 stycznia 2023

spotkanie świateczne

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze  dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą   radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal  i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Świąteczne, na którym gościliśmy Rodziców.w  W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.W świąteczny nastrój  wprowadził nas występ naszych wspaniałych przedszkolaków.

16 stycznia 2023

Fabryka bombek

13 grudnia dzieci z naszej grupy odwiedziły fabrykę bombek choinkowych w Krakowie. Przedszkolaki poznały proces wytwarzania ozdób, obejrzały pięknie, ręcznie zdobione bańki, a także każdy wykonał własną  niepowtarzalną ozdobę choinkową.

 

 

16 stycznia 2023

Mikołaj

Ho! Ho! Ho! 6 grudnia nasze przedszkolaki odwiedził Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Oczywiście wszyscy byli bardzo grzeczni i pięknie wyśpieawali dla niego piosenkę. Czekamy na odwiedziny za rok.

 

16 stycznia 2023