ODDZIAŁ II JEŻYKI

mgr Anna Kisielewska

godziny pracy oddziału: 7:30 - 15:30

język angielski: środa, piątek 10.45 - 11.15

Grupa Jeżyki to grupa 4,5 latków. Dzieci uczą się zasad wpółżycia w grupie, doskonalenia samodzielności oraz kształtowania codziennych nawyków higienicznych. Każdy dzień to dla nich nowe wyzwania i doświadczenia. Jeżyki chętnie wykonuja prace plastyczne z zestawieniem róznych technik. Ogrom radości sprawiają im zabawy ruchowe w sali jak i w ogrodzie przedszkolnym. Starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz uczą się samodzielności jak również współdziałania, dokonywania wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy, pyszna cukrowa wata, zamek dmuchany i wiele innych niespodzianek.

To był wspaniały dzień!

"(Nie) brzydkie kaczątko"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprosiła przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka na spektakl (Nie)Brzydkie Kaczątko, które sprawiło dużo przyjemności i radości młodym widzom. Spektakl przypadł do gustu wszystkim widzom. Rozbawione dzieci z pełnym skupieniem i zaangażowaniem obserwowały losy (Nie)Brzydkiego Kaczątka. Aktorzy zachwycili młodą publiczność barwnymi strojami, zabawnymi dialogami, a także niezwykle miłym dla ucha muzycznym repertuarem.

Wycieczka do zoo

W Dniu Dziecka nasze przedszkolaki wybrały siś do chorzowskiego zoo.Wycieczka była kolejną ciekawą przygodą oraz uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak również skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Wycieczka przedszkolaków była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i zachowywania poznanych w przedszkolu zasad bezpieczeństwa.

Dzień Mamy i Taty

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola w dniu 24 maja zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć  w uroczystości z okazji ich święta.  Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, grali na instrumentach, zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia. Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

24 maja 2022

życzenia