ODDZIAŁ VII ŻABKI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 
 
 
 
 
 
 
ODDZIAŁ VII ŻABKI
 
grupa 4,5 latków
 
 
wychowawcy:
 
mgr Magdalena Kręcichwost
 
 
 
 godziny pracy oddziału: 6:00 - 16:30
 
język angielski: lic. Anna Bigaj - środa, piątek 9:30 - 10:00 
 
 
 
 
 
 
 
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2022/23 
 
 
 
 

 
 
 
Dzień Kota
 
 
W dn.17.02.23r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci przebrane były w tym dniu, zgodnie z oczekiwaniami - za koty. Zabawa była wyśmienita: tańce przy muzyce ze znanymi piosenkami, konkursy, kocie zabawy. Dzieci oglądały książki, z których dowiadywały się o kocich obyczajach, oraz sposobach pielęgnacji kotów i w jaki sposób należy się nimi opiekować. Celem obchodów tego dnia w przedszkolu było ukazanie znaczenia kotów w życiu człowieka, oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
 
 
 
 


 
  
 
 
Dzień Babci i Dziadka 
 
W dn. 13.01.23r. w naszej grupie odbyła się wspaniała uroczystość. Z okazji ich święta przybyli długo oczekiwani goście, Babcie i Dziadkowie. Dzieci przedstawiły gościom okolicznościowy program artystyczny. Wnuki wręczyły także własnoręcznie wykonane prezenty. Było wzruszająco i pięknie.  
 
 
  
 


  
 
Bal karnawałowy 
 
 
 
W Karnawale suuuuper bale!!
 
 
 
 
 
 

 
  
 
 
Magik w przedszkolu
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Świąteczne spotkanie 
 
 
 
W dn. 15.12.2022r. odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami. Dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy, piosenek i tańca. Całość zakończyła wspólnie zaśpiewana kolęda ,,Przybieżeli do Betlejem". Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Było bardzo nastrojowo i pięknie.
 
 
 
 
 


 
 
 
 
Odwiedził nas św. Mikołaj
 
Święty Mikołaju przybywasz tu do nas.
Miły na Twój uśmiech, twarz Twoja znajoma.
Jesteś dla dzieci najmilszym z gości,
dajesz nam przecież tyle radości.
I rozdasz prezenty, na które czekamy,
a my Ci za to ładnie zaśpiewamy!
 
 
 
 

 
 
 
W DNIU 25.11. 22r. OBCHODZILIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Mobilne Planetarium w przedszkolu
 
 
W dn. 16.11.22r. nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium. Dzięki pokazom w specjalnej kopule, dzieci miały okazję przemierzyć kosmos, zobaczyć jak wygląda Układ Słoneczny i galaktyka. Pokaz dostarczył wszystkim Żabkom wiele niezapomnianych , kosmicznych wrażeń.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
Święto Niepodległości 
 
 
W dn.10.11.22r. wszystkie grupy przedszkolne zgromadziły się w naszej sali, aby wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu", w związku ze Świętem Niepodległości w naszym kraju. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy, w sposób uroczysty, nasz Hymn Narodowy. Udział w tej akcji ma na celu ukształtowanie wśród wychowanków postaw patriotycznych i poczucie przynależności i świadomości narodowej.  
 
 
 
 


 
 
  
 
Przedszkole pamięta!
 
 
 
 
 
W dn. 09.11.22r. grupa Żabki, wraz z przedszkolakami ze starszych grup, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła pamięta". Dzieci wraz ze swoimi paniami zapaliły znicze przed pomnikiem poświęconym poległym mieszkańcom Jaworzna, oraz przed obeliskiem poświęconym poległym policjantom.
 
 
   

 
 
Na ludową nutę
 
  
 
W dn. 08.11.22r. do naszego przedszkola przybyły panie z zespołu ,,Ciężkowianki" z Jaworzna. Panie zaprezentowały znane przyśpiewki oraz pieśni ludowe. Dzieciom spodobała się nie tylko muzyka i śpiew, ale również stroje krakowskie. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, oraz wręczeniem gościom kwiatów i podziękowań.
 
 
 
 
 
 
 
  
 

 

 
 
 
 
 
Patriotycznie 
 
 
 
 
 Do naszego przedszkola zawitał przyjezdny pieśniarz, dzięki któremu wszystkie przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknych pieśni w Koncercie Pieśni Patriotycznej. Dzieci miały okazję również posłuchać śpiewu swoich pań, które z wielką ochotą i entuzjazmem śpiewały razem z solistą.  
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
 
 Dzień Dyni 
 

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci ubrane były w tym dniu na pomarańczowo. Niektóre z nich przyniosły piękne okazy dyń. Przedszkolaki poznały dużą różnorodność dyń i wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat, wykonały piękne dyniowe prace plastyczne. Na obiad jadły krem z dyni, a na podwieczorek dyniowe ciasto. Był to dla dzieci ciekawy i radosny dzień. 

 

 

 

 


 


 

 

Czego boją się dzieci? 

 

W dn. 27.10.22r. nasza grupa-Żabki, wraz z innymi grupami z naszego przedszkola, uczestniczyła w kolejnym spotkaniu z poetką panią Urszulą Kępką. Na spotkaniu, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece, pani Urszula w bardzo ciekawy i barwny sposób prezentowała swoje najnowsze wiersze pt. ,,Czego boją się dzieci"

 

 

 

 

 


 

 

Oceanarium 

 

Do naszego przedszkola przybyło mobilne Oceanarium, które zabrało naszych przedszkolaków w niezwykłą, podwodną podróż. W specjalnej kopule ustawionej w naszej sali, wyświetlona została prezentacja 3D. Dzieci zobaczyły mieszkańców raf koralowych, takich jak: żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i inne. Była to dla dzieci fascynująca, podwodna podróż.  

 

 

 

 

 

 


 


 

 

Podstawy robotyki

 

 

W dn. 19.10.22 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki. Prowadzący zajęcia w łatwy sposób przekazywali podstawy budowania niewielkich robotów. Dla dzieci były to niezwykle ciekawe zajęcia.

 

 


 

   

Drukowanie przestrzenne

 

 

W dn.22.09.22r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty: ,,Drukowanie techniką 3D". Dzieci mogły zapoznać się z tworzeniem za pomocą specjalnych drukarek - trójwymiarowych przedmiotów.

 

 

 


 


 

 

Wierszyki na drugie śniadanie 

 

,,Wesoła jesień"

Spotkałam dzisiaj wesołą jesień

Gdy na bosaka biegała w lesie.

W sadzie skakała na jednej nodze

A w ogródku z jeżem śpiewała

Po cichutku!

Urszula Kępka

 

 

 

 

W dn. 29.09.22r. nasza grupa uczestniczyła we wznowionym po dłuższej przerwie cyklu spotkań ,,Wiersze na drugie śniadanie".

Dzieci spotkały się z jaworznicką poetką panią Urszulą Kępką. Hasłem przewodnim spotkania było: ,,Jesień - najbardziej kolorowa z 

pór roku"   

 

 

 

 

 


 

 

 KAPELA GÓRALSKA
 
 
Nasze przedszkole odwiedziła Kapela Góralska. Artyści zaprezentowali dzieciom muzykę góralską ze śpiewem. Przedszkolaki miały okazję
 
zobaczyć góralskie stroje, oraz usłyszeć dźwięki płynące z instrumentów muzycznego zespołu góralskiego. Kapela zachęciła dzieci do tańca i
 
wspólnego śpiewania. 
 
Dziękujemy gościom za odwiedziny w naszym przedszkolu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
LEKCJA W KINIE
 
 
 
W dn. 10.10.22r. nasza grupa uczestniczyła w lekcji kinowej, która odbyła sie w Multikinie w Jaworznie. Nietypowa lekcja dotyczyła sekretów
 
animacji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały osoby prowadzącej. Na koniec mogły obejrzeć bardzo ładny i pouczający film
 
animowany pt. ,,Urwis"
 
 
 
 
 
 
 

 
 
  
 
 
WYCIECZKA DO TEATRU
 
 
 
W dn. 13.10.22r. nasza grupa wybrała się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl pt. ,,Czerwony Kapturek". Dzieci z
 
zainteresowaniem oglądały przedstawienie, które odbywało się na prawdziwej scenie, w wykonaniu profesjonalnych aktorów. Było na 
 
co popatrzeć!