ODDZIAŁ VII ŻABKI

mgr Karolina Łyp

godziny pracy oddziału: 7:30 - 15:30
język angielski: środa, piątek 11:15 - 11:30

Grupa Żabki to grupa 3-4 latków. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z radością. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności: językową, społeczną, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną. Lubimy kolorować, malować, lepić z plasteliny; chętnie uczymy się nowych piosenek i wierszy. Codziennie słuchamy bajek i opowiadań oraz różnorodnej muzyki. Często wychodzimy na spacery i przedszkolny plac zabaw.

Dzień Mamy i Taty

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola w dniu 23 maja zostali zaproszeni rodzice, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć  w uroczystości z okazji ich święta.  Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Mali artyści ubrani w odświętne stroje recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, grali na instrumentach, zaś w podziękowaniach pociechy wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Rodziców bardzo wzruszyły, a nawet rozczuliły występy dzieci, dlatego też nie zabrakło łez szczęścia. Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

ACH... CO TO BYŁ ZA BAL!!

31 stycznia odbył się przedszkolny bal karnawałowy. Dzieci bawiły się wspaniale! Skoczna muzyka zachęcała do tańca, a fantazyjne stroje tworzyły magiczną atmosferę. Były bańki mydlane, sztuczny śnieg i bitwa "na śnieżki". Jak na huczną imprezę karnawałową przystało, były również wybory Króla i Królowej Balu.

"Dzień Babci i Dziadka"

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Wnuczęta  uczciły to święto  składając dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki, przygotowały laurki oraz upominki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochana Babcia i Dziadek.

"Mikołaj"

6 grudnia Nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

"Szkoła do hymnu"

Już po raz czwarty 10 listopada o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego"oraz uczestniczyliśmy w akademii przygotowanej przez starszaki. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych a w rękach flagi.

"Szkoła pamięta"

Wzorem ubiegłego roku nasza placówka wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Na zajęciach dzieci poznały symbolikę światła, rozmawiały o potrzebie pamiętania o przodkach, ważnych postaciach historycznych i sposobach uczczenia ich.

"Dzieciaki Mleczaki"

Nasza grupa dołączyła do projektu "Dzieciaki Mleczaki", którego głównym celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Poprzez zabawę chcemy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako produkt nie tylko zdrowy, ale też smaczny.