ODDZIAŁ III JEŻYKI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

WESOŁYCH ŚWIĄT

22 grudnia 2023

WARSZTATY MALOWANIA BANIEK

1

 

 

 

 

15 grudnia w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty malowania bombek choinkowych. Na  początku dzieci zapoznały się z procesem powstawania szklanych ozdób oraz metodami ich dekorowania. Następnie same otrzymały możliwość ozdobienia bańki w wybrany przez siebie sposób. Na stolikach pojawiły się farby we wszystkich kolorach, a także mieniący się świątecznym blaskiem brokat. Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości, a stworzone bombki z pewnością będą wyjątkową ozdobą domowej choinki.

 

 

 

17 grudnia 2023
Czytaj więcej o: WARSZTATY MALOWANIA BANIEK

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola d górnika z pobliskiej kopalnii. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Poznaliśmy także rodzaje węgla i sosób ich wydobycia. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy  za wizytę i zapraszamy do nas za rok.

15 grudnia 2023
Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKAANIE Z MIKOŁAJEM

Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. Dziękując za prezenty przedszkolaki recytowaly wiersze oraz śpiewał piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że napewno wróci za rok.

7 grudnia 2023
Czytaj więcej o: SPOTKAANIE Z MIKOŁAJEM

WARSZTATY KULINARNE

 Nasze przedszkolaki wybrały się na warsztaty kulinarne do pobliskiej pizzerni "2" -ki. Podczas zajęć dzieciaki otrzymały   fartuszki jak na prawdziwych kucharzy przystało. Po wprowadzeniu merytorycznym dzieci poznały  techniki powstawania i wygniatania ciasta, aby następnie móc dobrać do swojego placka ulubione dodatki. Podczas, gdy autorska pizza nabierała  chrupkości i kolorów w piecu,  dzieci kolorowały tematyczne obrazki.  Ostatnim, ale bardzo przyjemnym punktem programu, było wspólne jedzenie swoich autorskich kompozycji, przez młodych adeptów włoskiej sztuki kulinarnej.

17 listopada 2023
Czytaj więcej o: WARSZTATY KULINARNE