MAM APETYT NA ZDROWIE

27 października 2020

Rodzice, nasze przedszkole bierze udział w partnerskim projekcie pn. „Mam apetyt na zdrowie – wdrażanie działań zdrowotnych w zakresie profilaktyki nadwagi i otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym na terenie miasta Jaworzna”.

Głównym celem projektu jest realizacja wsparcia na rzecz dzieci w wieku 5 i 6 lat przebywających w przedszkolach na terenie miasta Jaworzna w zakresie zwiększenia świadomości prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz wiedzy dotyczącej występowania, przyczyn i skutków dziecięcej nadwagi i otyłości.

Łącznie wsparciem w ramach projektu planuje się objąć 1248 osób w tym: dzieci z przedszkoli – 600, ich rodziców – 600 i kadrę przedszkolną – 48.

Główne działania w projekcie zapewnią realizację następujących celów szczegółowych:

1. wzrost poziomu wiedzy dzieci na temat prawidłowego żywienia,
  2. zwiększenie poziomu wiedzy dzieci, rodziców i personelu przedszkoli na temat zasad i sposobów kształtowania postaw prozdrowotnych oraz właściwych nawyków żywieniowych,
  3. propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej,
  4. promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkoli.

Rodzice dzieci biorących udział w projekcie otrzymają pakiet informacyjny. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim, wypełnienie i zwrot do przedszkola.