OBCHODY DNIA FLAGI

5 maja 2021

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Czesław Janczarski

W dniu 30.04.2021r. w Przedszkolu Miejskim nr 9 odbyły się obchody Dnia Flagi. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Polskiego. Następnie dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie prezentując wiersze o Polsce. W tym dniu 115 przedszkolaków wykonało flagę dowolną techniką plastyczną. Wszystkie flagi połączono tworząc jedną wspólną, która osiągnęła długość 34,50 m. Prawdziwy rekord !. Potem przedszkolaki zaprezentowały swoją flagę podczas spaceru w pobliżu przedszkola. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu, a także, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.